CK ERBIA – POBYTY V ITÁLII
tel.: 542 214 140
e-mail: erbia@ckerbia.cz
po-pá 9.30-17.00
VAL DI FIEMME » CAVALESE

CAVALESE

Zimní středisko Cavalese se nachází v údolí Val di Fiemme. Cavalese je oblíbeným místem pro strávení klidné dovolené, při které můžeme obdivovat krásy okolí. Horské středisko nabízí možnosti horských túr, procházek, jízdy na koni. K dispozici je zimní stadion, wellness centrum a fitness. Cavalese vzniklo na kopci ledovcového původu a patří mezi významné turistické centra.

Cavalese, nabízí bohatý společenský život. Místní restaurace nabízejí tradiční kuchyni i krajové speciality. Za návštěvu stojí starobylý Biskupský palác, který je sídlem historické společnosti „Magnifica Comunitá di Fiemme“ a trvalá výstava ,,Centrum současného Umění v Cavalese“.

V Cavalese se již dvakrát pořádalo Mistrovství světa v severském lyžování a pravidelně se tu konají Světové poháry v běhu na lyžích a probíhá zde i závěrečná etapa Tour de Ski.

Na běžkaře čeká 150 km drah, které jsou připojené na tasu Marcialonga mezi Ladogi Tesero, Passo Lavazé a Bellamonte. Na Lavazépass ve výšce 1.800 m se nacházejí vysokohorské stopy, které jsou určené zkušeným běžkařům.

CAVALESE