CK ERBIA – POBYTY V ITÁLII
tel.: 542 214 140
e-mail: erbia@ckerbia.cz
po-pá 9.30-17.00
VAL DI FIEMME » PREDAZZO

PREDAZZO

 

Horské středisko Predazzo se nachází v horní části údolí Val di Fiemme. Je jedním z nejpopulárnějších prázdninových středisek. V zimě si zde přijdou na své milovníci sjezdového lyžování a běžkaři. Ve středisku Predazzo se nachází muzeum geologie a mineralogi. Samotné městečko je proslulé pohádkově malebnými domy s freskami na fasádách.

Areál je napojen na střediska Latemar a Alpe Lusia. V lokalitě se také nachází skokanský stadion, který se v letech 1991 a 2003 stal místem konání Mistrovství světa.

Lyžařské 
Ski centrum Latemar, kterého je Predazzo součástí, nabízí 48 km připravených sjezdovek všech obtížností. K dispozici je 9 km lehkých sjezdovek, 32 km středních sjezdovek a 7 km těžkých sjezdovek, na které dokáže přepravit až 35 700 osob/hod 2 gondoly, 14 sedačkových lanovek a 2 pomy.

Na běžkaře čeká 150 km drah, které jsou připojené na trasu Marcialonga mezi Ladogi Tesero, Passo Lavazé a Bellamonte. Na Lavazépass ve výšce 1.800 m se nacházejí vysokohorské stopy, které jsou určené zkušeným běžkařům.

 

PREDAZZO